5 years ago Hledáme stážisty z posledních ročníků středních a vyšších škol. Aktuálně na červenec 2013. Stáž je placená...
9.5.2013

Cyklus, který vám poradí jak nenaletět, ušetřit a nechat peníze vydělávat. Připravil O. Reif

Další díl pořadu ukáže příběhy dvou mužů z Prahy, kteří z jednání s bankou nemají dobré zkušenosti. Odborníci vysvětlí, jak a o čem můžeme s bankou jednat. Znamých osobností se zeptáme, jestli tuší, kolik platí bankám za spravování jejich financí. A jak vidí banky děti? Souhlasí s tím, že platíme někomu, komu necháváme svoje peníze? Otestujeme, jaké poplatky za vedení účtu mají jednotlivé bankovní ústavy. A princip fungování bank shrne Tomáš Sedláček.

Slovníček nejdůležitějších pojmů:

BANKOVNÍ POPLATKY

Za poskytování bankovních služeb účtují banky svým klientům bankovní poplatky. Zahrnují se sem někdy i částky placené klienty za překročení smluvních podmínek, tedy různé sankční poplatky a úroky z nepovolených přečerpání účtů.

A za co všechno se platí? Tak jen namátkou několik nejabsurdnějších poplatků: Poplatek za vedení účtu, poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet, poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou, poplatek za nadměrný vklad, poplatek za výběr platební kartou z bankomatu vlastní banky atd. První ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek se týkal roku 2005. Se 46,2 % tehdy mezi klienty vyhrál: Poplatek za příchozí platby či za vklad na účet.

Anketu každoročně pořádá server www.bankovnipoplatky.com

 

 

 videoarchív

Share on TwitterShare on MyspaceShare via email