5 years ago Hledáme stážisty z posledních ročníků středních a vyšších škol. Aktuálně na červenec 2013. Stáž je placená...
9.5.2013

Cyklus, který vám poradí jak nenaletět, ušetřit a nechat peníze vydělávat. Připravila A. Derzsiová

Společné vlastnictví je typické především pro bydlení. Může přinášet různé výhody, více lidí má dohromady více peněz a sil, ale typické jsou pro ně spíš nevýhody. Při společném vlastnictví je třeba se domluvit a opravdu se společně starat. Další díl pořadu Suma sumárum vás zavede na sever Moravy a ukáže dobrý i špatný příběh společného vlastnictví domu. S problémy poradí odborníci i náš ochránce spotřebitelů Patrik Nacher. Svůj názor předvedou děti i známé osobnosti. A Tomáš Sedláček vysvětlí, proč se společného vlastnictví bál i Aristoteles, i když zároveň připouštěl, že některá vlastnictví jinak řešit nejde.

Slovník pojmů:

Společné vlastnictví

Společné vlastnictví je podílové vlastnictví věcí (např. nemovitosti) několika osobami, přičemž podíl vyjadřuje míru, jakou se jednotliví spoluvlastníci podílejí na právech a povinnostech vyplývajích ze společného vlastnictví věci.

Příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení je státní příspěvek a je poskytován na dokrytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy a to na základě jejich žádosti, podané na příslušném Úřadu práce

Nájemní byt

Nájemní byt je byt ve vlastnictví právnické nebo fyzické osoby, který je užíván nájemcem na základě písemné nájemní smlouvy.

Družstevní byt

Je v podstatě byt nájemní, který je však pronajat písmenou smlouvou členovi bytového družstva.

Byt v osobním vlastnictví

Je byt ve vlastnictví fyzické nebo právnické osoby, který je jako „zvláštní druh nemovitosti“ evidován v Katastru nemovitostí. Může být využíván pro vlastní bydlení nebo může být pronajat jako byt nájemní.

Váš příběh: Pohádkový sen anebo tvrdá realita

Příběhy obyčejných lidí se šťastným koncem si můžete přečíst v nové rubrice Váš příběh…

 

 

videoarchív

 

Share on TwitterShare on MyspaceShare via email